logo
XS
SM
MD
LG

Хто може формувати е-направлення?

Електронні направлення можуть виписувати як лікарі первинної допомоги, так і лікарі-спеціалісти. 

Така технічна можливість доступна для всіх без винятку лікарів, які працюють в електронній системі охорони здоров'я (далі – ЕСОЗ). 

Е-направлення виписує той лікар, який приймає рішення щодо необхідності провести додаткові обстеження – консультації, лабораторні дослідження тощо.

Отже, якщо лікар-спеціаліст вважає за потрібне спрямувати вас на додаткові дослідження або консультації, він повинен сам сформувати електронне направлення в ЕСОЗ. Скеровувати пацієнта в такому разі на рівень «первинки», щоби просто виписати е-направлення чи, приміром, е-рецепт, є недоцільним та лише витрачає час пацієнта та лікаря.

Після того, як лікар сформує  е-направлення, пацієнт отримує смс із кодом цього направлення на свій телефон – цей код і є основним підтвердженням отримання е-направлення. А якщо у пацієнта немає телефону, лікар видрукує направлення.

Важливо! Для отримання послуги за е-направленням не потрібно друкувати паперову копію е-направлення. Вимога щодо пред'явлення паперового направлення зі сторони закладів є недоцільною, порушує чинне законодавство та обмежує права пацієнтів в безперешкодному отриманні медичної допомоги!

Пацієнт може потрапити на прийом до деяких лікарів-спеціалістів без направлення. Це, зокрема, гінеколог, психіатр, стоматолог, нарколог, фтизіатр. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт перебуває під медичним наглядом для лікування від хронічних захворювань. Також не потрібно щоразу отримувати направлення до лікуючого спеціаліста, в якого пацієнт проходить обстеження чи лікування. 

Нагадуємо, що для зручності пацієнтів у нашому закладі функціонують багатоканальні телефонні лінії:

067 444 86 88  для абонентів мобільного зв'язку

0352 51 98 08 для абонентів фіксованого зв'язку,

які працюють з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 19.00, у суботу -  з 9.00 до 13.00.