Новий досвід та зміни у підході лікування юних пацієнтів, отримала лікар-педіатр Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя Наталія Каліновська, в рамках навчання в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.
У звʼязку з війною в Україні різко зросла потреба допомоги пацієнтам щодо покращення їх ментального здоровʼя. Саме тому за підтримки Міністерства охорони здоровʼя України ВООЗ розробило глобальну програму Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) для лікарів «первинки» (сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів).
Наталія Каліновська поділилась враженнями від навчання та його важливістю у цей час:
«Окрім вирішення суто медичних проблем щодо лікування гострих та хронічних захворювань батьки потребують консультацій з питань психологічних розладів дитини, правильного харчування, режиму сну та відпочинку. Зараз це найбільш поширені питання серед моїх пацієнтів. І я особливо ціную навчання mhGAP ще й тому, що курс був орієнтований на практичні аспекти надання допомоги. Це дуже корисний досвід, який приніс мені не тільки багато нових професійних навичок, а й змінив підхід у роботі – я стала більш чутливою до потреб відвідувачів», - додала лікар-педіатр Наталія Каліновська.
Ментальне здоров’я дітей, підлітків — дуже важливе у ситуаціях війни та кризи. У моменти, коли стрес та тривога супроводжують наше щоденне життя, діти особливо потребують підтримки. Саме тому не намагайтесь подолати ці проблеми самотужки, а звертайтесь за допомогою до лікарів первинної медико-санітарної допомоги.