logo
XS
SM
MD
LG

Узагальнений висновок про стан здоров’я для зарахування в школу

Медичний огляд перед школою: де та які обстеження?

У 2023 році Міністерство охорони здоров’я затвердило єдиний Порядок проведення медичного огляду дітей та інших осіб для зарахування їх до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

 ДЕ проводять медичний огляд?

Медичний огляд проводять у закладах охорони здоровʼя зі місцем медичного обслуговування пацієнтів. Тобто у педіатрів, терапевтів чи сімейних лікарів з якими укладено декларацію.

ЯК проводять медичний огляд?

Перед проходженням медичного огляду пацієнт, батьки або інші законні представники пацієнта надають інформовану згоду на проведення медичного огляду.

ЯКІ обстеження проходить дитина?

Збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимір зросту та маси тіла,

дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави.

Зверніть увагу!

Для зарахування дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, медичний огляд передбачає лише обстеження у сімейного лікаря. Додаткові обстеження, клінічні та лабораторні дослідження призначаються за показаннями або за вимогами закладу освіти.

ЯКИЙ ДОКУМЕНТ?

На основі проведених обстежень медик формує узагальнений висновок про стан здоров’я, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму харчування дитини тощо.

КОЛИ проходити медичний огляд?

Медичний огляд, необхідний для вступу дитини до навчального закладу є чинними впродовж року з дати його проходження.

Зауважимо що при оформленні поступлення в школу, вуз, технікум, дитячий дошкільний заклад видається медична довідка(витяг з медичної карти амбулаторного хворого) форми 086/о нового зразка наказ МОЗ 1315 від 25.07.2023 року.