logo
XS
SM
MD
LG

Про що запитати у свого сімейного лікаря перед святами?

Попереду новорічні свята. Приємні турботи, вибір подарунків, прикрашання домівки. У такі миті легко забути про будь-які питання, пов’язані зі здоров’ям. Ми бажаємо кожному безтурботних свят, під час яких не потрібно перейматись питаннями самопочуття.

Для цього з’ясуйте у свого сімейного лікаря, терапевта або у педіатра, якого обрали для дитини, деякі важливі речі.

1⃣ З’ясуйте графік роботи лікаря наприкінці грудня та у перші тижня січня. А також графік роботи амбулаторії чи чергового кабінету у вихідні та державні свята. Запишіть усі актуальні телефони.

2⃣ Запитайте про ймовірну відпустку вашого лікаря на цей період. Якщо лікар, з яким ви уклали декларацію, планує відпочинок, уточніть, хто прийматиме замість нього. Особливо це стосується батьків із малечею, пацієнтів із хронічними захворюваннями, пацієнтів після виписки зі стаціонару чи після тривалого лікування.

3⃣ Запитайте про алгоритм ваших дій у разі підозри на COVID-19 та канали комунікації з лікарем під час новорічних свят. Також нагадуємо, що працює контакт-центр МОЗ із протидії поширенню коронавірусної хвороби: 0-800-60-20-19. Контакт-центр працює цілодобово.

4⃣ Тим, хто приймає “Доступні ліки”, варто перевірити кількість лікарського засобу, який залишився. Поцікавтесь у свого сімейного лікаря, в який спосіб отримати е-рецепт, якщо призначені раніше “Доступні ліки” закінчуються під час свят. Новий рецепт на той самий лікарський засіб у межах «Доступних ліків» може бути виписаний:

 - не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому е-рецепті, за яким виписано цей лікарський засіб, курс лікування було встановлено на термін від 21 дня та більше;

- за 3 дні, якщо такий строк є меншим за 21 день. А щоб дізнатись, де знаходиться найближча аптека з “Доступними ліками”, телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

5⃣ Запитайте у свого лікаря про ваші дії, якщо вам або дитині знадобиться первинна медична допомога під час новорічної подорожі чи відпустки. Попередьте лікаря, з яким плануєте будувати тривалі взаємини, що у разі потреби змушені будете подати декларацію до іншого надавача первинної медичної допомоги, аби отримувати медичні послуги безоплатно. Не забудьте взяти у відпустку не тільки паспорт, а й ІНН, свідоцтво про народження дитини (оригінали документів) - знадобиться при поданні декларації.

6⃣ Радимо поцікавитись у свого лікаря про особливості дієти чи прийом ліків для тих, хто має проблеми зі шлунком, підшлунковою тощо. Нагадуємо, що до пакету послуг, які держава гарантує на первинці, входить і надання консультацій лікаря.

 Знайте свої права та дотримуйтесь безпечного святкування Нового року. А саме:

- віддавайте перевагу святкуванню у домашньому колі разом з тими, з ким мешкаєте в одній квартирі чи будинку.;

- шукайте та купуйте подарунки онлайн, адже це набагато безпечніше за прогулянки торговими центрами;

- не долучайтесь до спільного святкування, якщо маєте підозру або підтверджений COVID-19. Або якщо чекаєте на результати тесту чи мали контакт з людиною, у якої діагностували короновірусну хворобу.