Міністерство охорони здоровʼя України надало розʼяснення щодо плану дій для пацієнтів, які перехворіли на COVID-19. Зокрема мова йде про первинну вакцинацію та бустерні щеплення.
COVID-19 із нами вже майже чотири роки. Протягом цього періоду значна кількість громадян вже перехворіла, а також вакцинувались.
Проте, згідно з рекомендаціями МОЗ України - вакцинуватись варто, особливо, навіть, якщо ви раніше перехворіли на ковід. Оскільки таким чином формується гібридний імунітет, що зʼявляється у пацієнтів, які перехворіли, отримали набутий імунітет, а потім ще вакцинувались або навпаки. Саме гібридний імунітет дає кращий захист від важкого перебігу хвороби та її наслідків.
Варто зазначити, що імунна відповідь розвивається аналогічно внаслідок перенесеної інфекції, а також після щеплення. Тому більшість громадян матимуть імунітет, але він триває не вічно. Крім того, між способами набуття імунітету є суттєва різниця. Якщо ви здобули імунітет внаслідок вакцинації, то отримаєте захист від тяжкого перебігу хвороби. Враховуючи те, що ми не знаємо, як довго зберігається імунітет після одужання (ймовірно близько одного року) і чи захищає він від інших штамів коронавірусу, вакцинація після одужання також важлива.
Тож якщо ви хворіли на COVID-19, не втрачайте шанс отримати міцніший захист у разі повторного захворювання – зробіть первинний курс щеплень, а якщо вже маєте його – то отримайте бустерне щеплення. Вакцинуватися можна вже через 28 днів з моменту появи перших симптомів хвороби або позитивних результатів тесту на ковід.