logo
XS
SM
MD
LG

Залежність від крапель проти нежитю. В чому криється небезпека?

Залежність від крапель проти нежитю. В чому криється небезпека?

Одним з частих звернень пацієнтів до сімейних лікарів є риніт, який триває довгий час й не проходить без використання медикаментозних засобів. Спочатку вони застосовують краплі або спреї для усунення нежитю, але потім виникає залежність від них, це називається медикаментозний риніт.

 Що таке медикаментозний риніт?

Даний стан виникає тоді, коли пацієнт зловживав судинозвужувальними засобами й користувався краплями або спреями більше рекомендованих 3-5 днів. Як наслідок, у пацієнта може бути постійна закладеність носа, навіть при відсутності нежитю. Окрім того, можуть проявлятись такі симптоми, як закладеність носа, чхання, нежить, стікання виділень по задній стінці глотки, що призводить до кашлю.

 Чому так відбувається?

Під час лікування нежитю в період застуди або грипу, пацієнти використовують судинозвужувальні краплі або спреї. Проте, якщо робити це тривалий період, понад рекомендовані лікарем терміни, то це призводить до змін всередині слизової оболонки носа. Судини раковини носа втрачають здатність звужуватись самостійно. Вони перебувають у розширеному стані, переповнюються кровʼю, набухають й перекривають носові ходи. Стимулювати їх до звуження можуть лише медикаментозні препарати. Тоді виходить наче замкнутий круг.

 Що робити, якщо медикаментозний риніт вже виник?

Прийти до сімейного лікаря для діагностування причин риніту. За потреби, медик випише вам направлення до ЛОРа.

Припинити використання судинозвужувальних медикаментозних засобів.

Зволожувати носові ходи, промиваючи сольовими розчинами.

Створити комфортні умови у приміщенні: зволожувати та провітрювати.

  Медикаментозний риніть - це стан, який впливає не лише на якість вашого життя, але й роботу організму. Ігнорувати дану проблему не можна, адже вона може погіршитись й тоді лікування буде довготривалим й складнішим.