Грудне вигодовування є природним і здоровим способом годування немовлят та малюків. Воно приносить багато переваг як для дитини, так і для матері. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), немовля рекомендовано годувати грудьми у першу годину після народження. Після шести місяців до грудного вигодовування варто приєднувати прикорм - знайомити малюка із новими продуктами.
МІФ: «Після року молоко матері втрачає корисні властивості».
ВООЗ рекомендує продовжувати його до двох років, молоко не втрачає своїх поживних речовин.
Коли завершувати грудне вигодовування?
Готовність матері та дитини до цього.
Поява обставин, які перешкоджають даному процесу. Наприклад захворювання матері, при якому немає аналогів безпечних для грудного вигодовування ліків.
Варто зазначити, що вихід матері на роботу, нова вагітність або поява зубів у дитини - не є підставами для обов'язкового відлучення від грудей.
Як завершити грудне вигодовування м’яко та без стресу для обох?
Головне - зважати на потреби та готовність обох сторін, діяти поступово і з любов'ю для комфорту матері та дитини. Дотримуйтесь наступних порад:
Попередньо обговоріть із дитиною майбутні зміни в її режимі та поясніть, чого слід очікувати.
Визначте, які потреби дитини задовольняються завдяки грудному вигодовуванню (емоційний комфорт, насичення, ритуал тощо) і знайдіть альтернативні способи їх задовольнити.
Приділяйте достатньо часу для якісної взаємодії з дитиною під час процесу відлучення, щоб компенсувати відсутність грудного вигодовування.
Починайте поступово скорочувати кількість годувань протягом дня, відмовляючись спочатку від додаткових, нерегулярних годувань.
Не квапте події, йдіть у темпі, комфортному для вашої дитини.
За потреби змінюйте звичний розпорядок дня, щоб полегшити процес відлучення.
Одягайтеся таким чином, щоб груди були прикриті і не спокушали дитину.
Залучіть інших членів родини для підтримки та розподілу уваги до дитини.
Важливо: якщо ви завершуєте грудне вигодовування дитини до року, то варто вводити високоадаптовані молочні суміші, які замінять молоко.
Якщо у вас виникають запитання щодо налагодження лактації, годування та введення прикорму - звертайтесь до свого педіатра, він обовʼязково вам надасть необхідні рекомендації.
Знайти інформацію про лікарів-педіатрів можна за посиланням https://www.medical.te.ua/.../182-spisok--likariv-centru...