logo
XS
SM
MD
LG

Які ризики діабету у дітей?

Частота діабету зростає у всьому світі, і дослідження показують, що діти наражаються на підвищений ризик розвитку цього захворювання. Згодом діабет може пошкодити серце, кровоносні судини, очі, нирки та нерви, викликаючи хронічні проблеми та ранню смерть.

Що таке діабет першого типу?

Діабет 1 типу (інакше називають – інсулінозалежним, юнацьким або дитячим діабетом) виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну, гормону, що регулює рівень цукру в крові. Фахівці зауважують, що це є результатом поєднання генетичних факторів та факторів навколишнього середовища.

У багатьох країнах реєструється більше нових діагностованих випадків діабету 1 типу, особливо в дітей молодшого віку. Цікаво, деякі форми захворювання серед дітей нагадують епідемії інфекційних захворювань. В цей час не існує відомого способу запобігання діабету 1 типу.

Що таке діабет 2 типу?

Діабет 2 типу (іноді званий інсулінонезалежним або діабетом у дорослих) виникає, коли організм не може ефективно використовувати інсулін, що виробляється ним. Часто запобіжний, він може бути результатом надмірної маси тіла та гіподинамії, а іноді й генетичної схильності.

Останнім часом все частіше повідомляється про діабет 2 типу у дітей та підлітків, настільки, що в деяких частинах світу діабет 2 типу став основним типом діабету у дітей. Широко поширена думка, що вирішальну роль відіграє глобальне зростання дитячого ожиріння та гіподинамії. Здорове харчування та спосіб життя є надійним захистом від хвороби.

Батькам дітей з надмірною масою слід пам'ятати про їх здорове харчування, менше вживання солодкого та своєчасний огляд у лікаря.