logo
XS
SM
MD
LG

Що робити при грипі - прості правила

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в сезоні 2016 – 2017 років в Україні здебільш циркулюватимуть штами грипу: А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008.

Зазвичай, по всьому світу сезонні епідемії грипу викликають від 3 до 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько від 250 до 500 тисяч випадків смерті, оскільки захворювання, перш за все вражає верхні дихальні шляхи, включаючи ніс, горло, бронхи і дуже швидко поширюється серед населення. Наприклад, у Північній півкулі, щорічні епідемії грипу, які відбуваються протягом осені та зими, вражають близько 5-15% населення.                                                                      

  Найефективнішим способом запобігти захворюванню і важким наслідкам від перебігу хвороби є вакцинація. ВООЗ рекомендує щорічні щеплення як кращий спосіб захисту. Проте не варто нехтувати основними правилами під час недуги. Зокрема, при появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома, аби не спровокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.                                         

Хворі на респіраторної інфекції повинні тримати дистанцію від інших та дотримуватися правил гігієни дихальних шляхів для запобігання передачі хвороби: оскільки віруси грипу в основному передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, необхідно прикривати рот і ніс серветкою при кашлі, або чханні, регулярно мити руки. Ці найпростіші способи профілактики, які доступні кожному, дозволять cкоротити термін хвороби та не заразити здорових.                                                                                                   

При грипі та інших гострих респіраторних вірусних інфекціях (ГРВІ) перші ж симптоми вимагають особливої уваги - якщо різко підвищилася температура, розпочався головний біль, хоча й не відчувається кашель - відразу варто звернутися до лікаря та максимально обмежити контакт з іншими людьми.                                                                   

Станом на 13.10.2016р. епідеміологічний поріг не перевищений, але спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків ГРВІ.

За матеріалами сайту МОЗ України

 

З пам’яткою пацієнту стосовно грипу можна ознайомитись  на нашому сайті у розділі «Поради сімейного лікаря»