logo
XS
SM
MD
LG

МОЗ презентувало зміни, які чекають медичну галузь в 2017 р.

Міністерство охорони здоров’я України, Аналітичний центр Колегіум Анни Ярославни та ГО «Центр UA» провели консультації з громадськими організаціями, експертами та іншими зацікавленими сторонами на тему «Зміна системи фінансування охорони здоров’я в Україні».

Під час виступу в.о. обов’язки міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун зазначила, що головним завданням МОЗ є сформувати державну політику на основі принципу фінансування медичної послуги та поступово запровадити страхову медицину на всіх рівнях допомоги. Поки що програма мінімум для МОЗ – реформа первинної ланки, яка в першу чергу стосуватиметься зміни системи фінансування.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Квотонюк детально розповів громадськості, яку модель страхової медицини для первинки пропонує міністерство і чим вона відрізняється від тих, що просувають в законопроектах депутати Верховної Ради. Зокрема, запропонована міністерством модель не потребує додаткових зборів, податків чи створення страхових компаній, а використовує наявні податки, які вже акумулюються в бюджеті країни.

Зміни ж передбачаються на етапі спрямування цих коштів на оплату праці сімейного лікаря. Аналогічні моделі діють у Великобританії, Скандинавії, Італії, Іспанії, Канаді. Окремо Павло Ковтонюк зупинився на роботі Агенції, яка виконуватиме технічну функцію розподілу коштів з бюджету напряму до надавача медичних послуг – педіатра, терапевта, сімейного лікаря.

 

Детальніше ознайомитись із ходом консультацій можна за посиланням: https://youtu.be/Mbg5GrPRaIA