Сечовидільна система людського організму відповідає за очищення організму та виведення води і продуктів обміну. Вона включає в себе сечовий міхур, нирки і сечовід. Коли різного роду мікроби та інфекція потрапляють в цю систему, вони можуть викликати інфекційні захворювання.
Більшість інфекцій сечовивідних шляхів складають інфекції сечового міхура. Запалення сечового міхура, що ще відоме як цистит, як правило, не є серйозним, якщо воно було вчасно виявлене та розпочато лікування. Якщо ж захворювання не діагностовано вчасно, великий ризик поширення інфекції на нирки. В медичній практиці подібне захворювання називається пієлонефрит. У свою чергу, ниркова інфекція (пієлонефрит) є серйозним захворюванням і може привести до незворотнього ураження організму.
Зазвичай, мікроби проникають в організм людини через сечовивідний канал. Це трубка, що відповідає за виведення сечі з сечового міхура назовні. Якщо мікроби потрапляють всередину уретри, вони можуть поширюватися на сечовий міхур і нирки, викликаючи такі захворювання як цистит чи пієлонефрит.
Жінки більш сприятливі до такого роду інфекційних захворювань. Це пов’язано з фізіологічною особливістю будови жіночого організму. Схильність жінок до інфікування пояснюється коротшим та ширшим каналом сечовипускання. Це збільшує ризик потрапляння мікробів та виникненню запального процесу, особливо, якщо зважити на той факт, що часто збудником циститу чи пієлонефриту виступає кишкова паличка, що майже завжди присутня на зовнішніх статевих органах.
Збільшується ризик захворювання нирок та сечового міхура під час діабету, вагітності. Камені в нирках, збільшення передміхурової залози також можуть сприяти потраплянню мікробів у сечовидільну систему, оскільки вони змінюють режим виведення сечі з організму.
Хвороба може залишатися непоміченою у літніх людей, оскільки з віком трапляються подібна симптоматика, пов’язана із старінням організму.
Інфекції сечовивідних шляхів не завжди викликають явні симптоми. В медичній практиці зустрічається безсимптомне протікання хвороби, або з мало вираженою симптоматикою. Проте, так чи інакше, людина все ж помітить дискомфорт чи неприємні відчуття.
Найпоширенішими симптомами є:
Існує чотири види найтиповіших захворювань сечовидільної системи. Кожен з них буде мати свої особливості та симптоматику.
Симптоми, що проявляються при циститі:
Пієлонефрит (захворювання нирок) може проявлятись такими ознаками:
Фактори ризику інфікування сечових шляхів:
Якщо діагностувати та лікувати захворювання своєчасно і належним чином, інфекції нижніх сечових шляхів рідко призводять до ускладнень. Але якщо його не лікувати, інфекція сечовивідних шляхів може мати серйозні наслідки. Варто одразу ж звернутись до лікаря, як тільки ви помітили симптоми, що вас насторожили.
Проведений аналіз сечі та вивчення історії захворювань зможе швидко підтвердити, чи спростувати наявність уретриту, циститу, чи пієлонефриту. При додаткових обстеженнях сімейний лікар підбере оптимальне лікування,
Лікарі зазвичай використовують антибіотики для лікування інфекцій сечовивідних шляхів. Які препарати призначають і як довго їх варто приймати, залежать від вашого стану здоров’я і типу бактерій, знайдених в сечі.
ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ СЕЧОВИДІЛЕННЯ:
РОСЛИНИ для лікування хвороб нирок.
• Споживання 2-2,5 кг кавуна протягом доби сприяє розчиненню солей і запобігає утворенню в нирках каменів і піску. • Чай з лимоном або з хвоща польового чи липового цвіту посилює і прискорює скорочення ниркової миски і сечоводів, завдяки чому солі та камінці проштовхуються до сечового міхура. • Настій плодів кропу заспокоює ниркову кольку, розчиняє камені. • Для профілактики і лікування нирковокам’яної хвороби вживають настої та відвари селери, кмину, мучниці звичайної, звіробою звичайного, споришу звичайного. • Уживання ягід журавлини позбавляє від запалення, убиває мікроби й вимиває всі шкідливі речовини з нирок. • Сечогінними засобами є відвар кореня петрушки, шипшини, чай із хвоща польового тощо. |