logo
XS
SM
MD
LG

Всесвітній тиждень імунізації

 

З 24 по 30 квітня 2019 року в усьому світі, зокрема і в Україні, традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Вакцинопрофілактика визнана одним з найбільш дієвих і ефективних заходів у галузі охорони здоров'я з усіх існуючих нині та є важливим інструментом забезпечення епідеміологічного благополуччя населення.

Щеплення - це єдиний надійний захист від 10 небезпечних хвороб: туберкульозу, гепатиту, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції.

В Україні є достатньо вакцин проти всіх 10 захворювань за Календарем щеплень, а колективного імунітету (коли вакциновані 95-97% населення) - немає проти жодного.

Головні тези  про вакцинацію:

Факт 1: Вакцинація - це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб

Факт 2: Терміни вакцинації, визначені Календарем, гарантують максимальний захист

Факт 3: Дорослі теж мають вакцинуватись - кожні 10 років, безоплатно

За національним Календарем профілактичних щеплень усі дорослі повинні вакцинуватись від дифтерії і правця.

Факт 4: Безоплатно вакцинуватись можна у “державних” медзакладах, з літа 2019 року - також і в приватних

Факт 5: Нині в Україні є абсолютно усі вакцини за Календарем

Факт 6. Вакцини не викликають аутизм і не перевантажують імунітет

Факт 7: Підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції - нормальні реакції організму на вакцину

Всесвітній тиждень імунізації покликаний привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин.

Відповіді на поширені запитання про вакцинацію - https://goo.gl/vuas6s

Вакцинація можлива тільки на підставі рекомендацій Вашого лікаря. Перед проведенням вакцинації обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.