logo
XS
SM
MD
LG

УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ВІД КОЛЕГ-МЕДИКІВ З УСЬОГО СВІТУ

Стартап-студія Empat разом з міжнародною організацією Global Medical Knowledge Alliance (GMKA) запустили застосунок HealUA, у якому українські лікарі можуть отримати фахові консультації від своїх колег з усього світу. Ініціатива об’єднує медиків з України, яким зараз потрібна профільна допомога, та досвідчених лікарів з-за кордону, які готові її надати.

Від початку ескалації війни, українські лікарі зіштовхнулись з напливом пацієнтів. Часто медики змушені займатись випадками, з якими раніше у них не було досвіду. Така проблема торкнулася як тих, хто зараз пра- цює у військових шпиталях, так і спе- ціалістів інших медзакладів поза зоною активних бойових дій.

“Раніше наша організація займалась створенням та поширенням медичної інформації, щоб покращити якість надання допомоги пацієнтам. З 24 лютого ми почали активно шукати способи для фахової підтримки колег-медиків в Україні. Спочатку ми разом з нашими спеціалістами з США та Європи надавали консультації медикам лікарень у Дніпропетровській області. А зараз хочемо масштабувати зусилля, тому спільно з студією Empat створили мобільний додаток HealUA”, – розповідає засновниця GMKA, професор хірургії у Harvard Medical School, Неля Мельничук.

Застосунок дає змогу спеціалістам з усього світу надавати допомогу українським лікарям у сферах, де вони є експертами. До ініціативи вже долучились головний лікар Національ- ного інституту раку Андрій Безносенко, спеціалісти Інституту хірургії імені Шалімова, медики з Охматдиту та інші.

“Місія HealUA рятувати життя та здоров’я українців. Тому ми ставили собі за мету у найкоротші терміни створити зручне рішення для наших медиків. Додаток допомагає лікарям під  час  постановки  діагнозів  та у підготовці подальших планів лікування пацієнтів”, пояснює менеджер проєкту Ігор Репета, Empat.

Почати користуватись HealUA може кожен охочий лікар. Для цього потрібно заван- тажити мобільний додаток з Google Play чи App Store та зареєструватись. У застосунку медики створюють запити та зазначають, яка допомога їм потрібна, а інші лікарі мають змогу залишати свої поради та долучатись до вирішення цих запитів. Таким чином, спеціалісти як великих медзакладів, так і невеличких регіональних клінік мають змогу отримати консультацію від практикуючих експертів з провідних закладів України, США, Британії, Італії та інших країн.

HealUA розроблено  стартап-студією Empat разом з міжнародною організацією GMKA. Мобільний застосунок  українською та англійською мовами вже доступний для завантаження на Android та iOS.

 

Довідка

Empat — українська стартап-студія з Києва з 7-річним  досвідом  роботи  з  клієнтами та понад 200 реалізованими проєктами. ІТ-компанія долучилась до цифрового фронту та займається розвитком волонтерських ініціатив.

GMKA (Global Medical Knowledge Alliance) міжнародна організація медичних експертів і лікарів з США, Канади, України, Польщі, Італії та інших європейських країн. Місія GMKA полягає у наданні експертної медичної інформації про поточні медичні стандарти лікування для лікарів та пацієнтів в Україні та всьому світі. Медичні статті публікуються українською та англійською мовами.