Очі - це дуже чутливий орган, який реагує на різні подразники та може відображати загальний стан організму. Саме тому, якщо у вас виникає біль або печіння - необхідно звернутись до лікаря.
Очний біль буває: гострий, ниючий, пульсуючий, зʼявлятись періодично або мати постійний характер, а також супроводжуватись додатковими симптомами (головним болем, печінням, почервонінням, свербінням тощо).
ПОШИРЕНИМИ ПРИЧИНАМИ БОЛЮ В ОЧАХ Є:
- Зорова перевтома. Вона виникає внаслідок тривалої та постійної роботи за компʼютером або використанням мобільних пристроїв, читанням книг чи документів та перебуванням при яскравому освітленні. Втома очей може супроводжуватися сухістю, дискомфортом та почервонінням.
- Сухість рогівки. Тривале перебування в приміщенні із сухим повітрям (через опалення або кондиціонер), а також постійне носіння контактних лінз призводить до того, що рогівці не вистарчає слізної рідини. Це може супроводжуватись дискомфортом, печінням, різзю в очах, а також відчуттям сухості.
- Алергічна реакція. Очі можуть реагувати на пил, пилкові алергени або інші речовини. Проявляється зазвичай цей стан запаленням, свербінням та сльозотечею.
- Інфекції носових пазух. Гайморити, синусити - часто викликають біль в очах. При запаленні носових пазух, в них виникає застій та набряк, що призводить до звуження носових ходів. Саме через це виникає біль. Лікування має розпочинатись з усунення основної інфекції в носових пазухах, що само собою призведе до зникнення болю в очах, як симптому.
- Мігрені або кластерні головні болі. На тлі даних захворювань можуть виникати болі в очах або в одному оці (зазвичай при мігренях болить саме одне око). Додатково може зʼявитись супутній симптом - порушення сприйняття світла.
- Механічне пошкодження очей, рогівки або повіки. Зазвичай це виникає внаслідок потрапляння пилу або стороннього тіла, а також неправильного використання контактних лінз. Щодо потрапляння стороннього предмету, то тут рекомендований огляд лікарем офтальмологом. Використовуючи спеціальну апаратуру, він визначить місце ураження. Контактні лінзи можуть зашкодити із кількох причин: якщо вони неправильно підібрані, несумісність ока з матеріалом, перевищення терміну використання або ж недотримання гігієни.
- Неврит зорового нерва. Це запальний процес, який супроводжується болем в очах та позаду них, нечіткістю зору, плаваючими мушками або втратою колірного зору.
- Запальні та інфекційні захворювання очей. До них відносять: конʼюнктивіт, глаукома, блефарит, кератит тощо.
Хочемо звернути вашу увагу на те, що будь-який біль в очах не є нормою. Тому ігнорувати такий симптом не рекомендуємо. Обовʼязково зверніться до свого лікаря, щоб продіагностувати причину його появи, адже вчасно проведене лікування підвищує шанси швидкого одужання.