logo
XS
SM
MD
LG

ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ СОНЯЧНИМ ТА ТЕПЛОВИМ УДАРОМ?

Останнім часом літні спекотні дні супроводжуються значним підвищенням температури. Все більше людей стали скаржитись на появу різних симптомів, таких, як запаморочення, слабкість, сонливість, головний біль. Такий стан може бути характерним симптомом сонячного або теплового удару.

 Отож, яка між ними різниця та як їх вчасно розпізнати?

СОНЯЧНИЙ УДАР
Сонячний удар виникає внаслідок тривалого впливу прямих сонячних променів на організм, особливо в умовах спекотної погоди, переважно на не вкриту головним убором голову. Як наслідок, відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів.

Головний фактор у сонячному ударі - це перегрівання тіла через надмірне випромінювання тепла. Організм стає неспроможним ефективно регулювати температуру через перевищення тепла в одній ділянці тіла. Симптоми сонячного удару можуть включати сильний головний біль, запаморочення, нудоту, вимогу до пиття, зміни психічного стану, швидку втомлюваність, підвищення температури тіла.

ТЕПЛОВИЙ УДАР
Тепловий удар - це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Це може бути спричинений як довготривалим перебуванням в приміщенні з високими температурами, так і надмірною фізичною активністю, під час якої організм виділяє багато тепла, але не може забезпечити його відведення належним чином. Симптоми теплового удару можуть включати сильне відчуття спраги, головний біль, запаморочення, нудоту, блювоту, швидку пульсацію, гарячі та сухі шкірні покриви та навіть втрату свідомості.

Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці.
Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість.
Отож, як ви зрозуміли тепловий удар - це перегрів усього тіла, а сонячний - це перегрів від постійного нагрівання однієї ділянки (голови).

Сонячний удар може спричинити розширення кровоносних судин мозку, що призводить до можливих ускладнень у нервовій системі.

У разі теплового удару порушується природна терморегуляція організму, що може призвести до втрати рідини. Тепловий удар може виникнути під час інтенсивної фізичної активності у стислому приміщенні або під час перебування на вулиці у спекотну погоду. Особливо це може стосуватися немовлят, яких можуть надмірно пеленати, літніх людей, спортсменів та працівників, які займаються фізичною працею на відкритому повітрі.

У спекотну погоду, не можна залишати у зачиненому авто немовлят, дітей та тварин. Вони можуть отримати тепловий удар.

Є ряд ознак, які характерні для сонячного та теплового удару. Проте, у кожного можуть проявлятись по різному. При перших проявах дивного й поганого самопочуття - зверніться до лікаря.