logo
XS
SM
MD
LG

У Тернопільському ставі купатися можна!

Нещодавно Тернопільська санепідслужба, провівши відповідні дослідження, виявила збільшення кількості бактерій у Тернонопільському ставі. А тому, рекомендувала відпочивальникам, обмежити перебування у воді. Як зазначає начальник міського відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук, це було зумовлено високою температурою повітря та зливами, які пройшли напередодні. Проте, ситуація, станом на сьогодні, не є критичною.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я:

«Відповідно, після таких погодних умов, як правило, відбувається збільшення абсолютної кількості мікроорганізмів, але, хочу підкреслити, що це умовно патогенні мікроорганізми, тобто, там патогенних мікроорганізмів немає. На сьогоднішній день ситуація стабільна, озеро проходить очищення природним способом і, найближчим часом, буде оприлюднені результати нових бактеріологічних досліджень води озера».

Усіх любителів поплавати у тернопільському ставі закликають робити це у дозволених місцях, а також дотримуватись санітарних норм, не використовувати воду для власних побутових потреб і обов’язково після перебування в озері, прийняти вдома душ.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я:

«Хочу нагадати тернополянам, що в нас є сертифікованим лише один  пляж – це так званий, «Дальній» пляж і він повністю підготовлений для використання в якості відпочинку».

Ми вирішили завітати на тернопільський пляж та поцікавитись в його орендарів,  що цього року змінили там та чим планують вабити відпочивальників.

ЄВГЕНІЙ ШЕРСТКИЙ, підприємець:

«Цьогоріч ми зробили вже тричі рекультивацію піску, відреставрували роздягалки, регулярно стрижеться трава, підписаний договір зі сміттєвивезення, навіть зараз ходить прибиральник, ранком і вечором прибирає дальній пляж,  зробили волейбольну площадку».

До слова, місце для гри у волейбол облаштувала компанія друзів. Молоді люди,  які захоплюються цим видом спорту, вирішили спільними зусиллями зробити волейбольний майданчик для усіх відпочивальників, адже попередній був у занедбаному стані.

ЄВГЕНІЙ ШЕРСТКИЙ, підприємець:

«Планується також, в процесі, харчування для людей, які будуть відпочивати на дальньому пляжі, і планується дитячий майданчик.  Ми дбаємо про тернополян, про відпочиваючих на дальньому пляжі, так що плануємо зробити все, щоб було комфортно відпочивати».

 А щодо самих відпочивальників, то тут думки у людей різняться. Одні можуть відзначити чистоту на пляжі, інші ж навпаки не задоволені її станом. Радять навіть зробити пляж платним, аби лише надати йому європейського рівня.

ТЕТЯНА, відпочивальниця:

«Відпочивати подобається, але потрібно тут якось облагоустрити, огородити. Навіть якби був платний, розумієте, то люди, напевно, щоби платили гроші, але щоб тут було відповідно для відпочинку місце».

ПЕТРО, відпочивальник:

«Затишно, тепло, чисто, вода  чиста, приємна. Дуже приємно, добре відпочивати».        

Зазначимо, у Тернопільській області водойм, які відповідають спеціальним вимогам, окрім території на  Дальньому пляжі, – немає.

Інтерв'ю для телеканалу ІНТБ за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=hmhOvs7sJ0Y