5 помилок при вживанні ліків, які можуть зіпсувати все лікування
Приймання ліків - це основа процесу одужання. Але дуже часто пацієнти роблять помилки, які не дозволяють лікам діяти у вірному напрямку. Саме це призводить до небажаних результатів.
Ось 5 найпоширеніших помилок. Рекомендуємо прочитати та поділитись цим дописом із вашими рідними, адже це може допомогти зберегти здоровʼя й прискорити процес одужання.
Ігнорування взаємодії ліків з їжею та напоями. Уважно читайте інструкцію! Наприклад, грейпфрутовий сік може змінювати дію багатьох препаратів, таких, як антикоагулянтів, антидепресантів, регуляторів тиску й ритму серцебиття, протиінфекційних.
Неправильне зберігання. Спойлер: ванна кімната - найгірше місце для аптечки. Наголошуємо, що в інструкції до лікарського засобу є чіткі рекомендації щодо зберігання. Це може бути сухе темне приміщення, а може бути й холодильник.
Неправильне дозування. Ніколи не змінюйте дозу, призначену лікарем! Не діліть таблетки, які не призначені для цього. У разі потреби змінити дозування - обовʼязково радьтесь із лікарем.
Нерегулярність вживання. Пропустили прийом? Не подвоюйте наступну дозу - це небезпечно! Недотримання алгоритму вживання ліків призводить до неправильної концентрації препарату в організмі.
Недотримання правил вживання. "До їжі", "під час" чи "після" - це важливо для правильного всмоктування ліків.
Пам'ятайте:
• Натщесерце = за 20-40 хв до сніданку
• Перед їжею = за 20-30 хв
• Під час їжі = наприкінці або відразу після
• Після їжі = за 30-40 хв після
Маєте сумніви? Завжди консультуйтеся з лікарем!