20 листопада 2019 року відбулися переривчасті курси для заступників керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги, лікарів-інфекціоністів кабінетів „Довіра”, лікарів-наркологів в приміщенні спеціалізованого амбулаторно поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД з вивчення складної та напруженої епідемічної ситуації в області по ВІЛ-інфекції /СНІДу з метою її покращення та удосконалення роботи щодо профілактики ВІЛ/СНІДу на місцях.
На курсах доповідали: генеральний директор (головний лікар ) КНП «Медичний центр соціально небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради В.С. Галанов, головний позаштатний спеціаліст з питань ВІЛ-інфекції СНІДу, завідувачка клініко-діагностичної лабораторії НКП «Медичний центр соціально небезпечних захворювань » Тернопільської області І.Г. Наконечна, лікарі – інфекціоністи та лікарі-епідеміологи спеціалізованого амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу КНП «Медичний центр соціально небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради.
Було звернено увагу присутніх на необхідність дотримання лікарями усіх рівнів надання медичної допомоги вимог Нового клінічного протоколу, затвердженого наказом МОЗ України від 05.06.2019р. №1292 «Про затвердження нового Клінічного протоколу із застосування антиретровірусних препаратів для лікування та профілактики ВІЛ-інфекції» та заходи, спрямовані на впровадження Національної стратегії тестування на ВІЛ в Тернопільській області.
Також наголошено на недостатній рівень обстеження осіб з ключових груп ризику та представників так званої «вразливої» групи.
Довідково: глобальна мета боротьби з ВІЛ-інфекцією полягає в тому, щоб до 2020 року 90% ВІЛ-позитивних знали про свій діагноз, 90% з них - отримали лікування, а 90% цих людей мали понижене вірусне навантаження (стратегія «90-90-90»).