logo
XS
SM
MD
LG

Ментальне здоров'я

Ментальне здоров'я є важливою складовою нашого загального благополуччя. Коли ми знаходимося в доброму психоемоційному стані, то можемо ефективніше боротись зі стресом, взаємодіяти з іншими та досягати своїх цілей. Але іноді можуть виникати психологічні проблеми або емоційні труднощі, з якими не можливо впоратись самотужки.
 Для цього є ціла команда фахівців із психічного здоровʼя, у складі якої психолог, психотерапевт та психіатр.

 А як не заплутатись, хто є хто і до кого вам звернутись? Розберімось.

Всі ці фахівці - це різні спеціалісти, які займаються питанням ментального здоровʼя, але мають свої особливі функції та працюють на різних етапах.

ПСИХОЛОГ - фахівець, який здійснює оцінку та діагностику психологічних проблем, емоційних станів та поведінки пацієнта. Його робота полягає у наданні допомоги та підтримки людині для проживання травматичних подій, адаптації до змін та покращення психічного здоровʼя.

Варто зазначити, що психологи не можуть призначати ліки.

До психолога варто звертатись, якщо у вас є тривожні думки, ви проживаєте травматичні події, втрату близької людини, почуваєте себе самотньо, страждаєте безсонням та апатією до життя.

ПСИХОТЕРАПЕВТ - спеціаліст, який надає психотерапевтичну допомогу, або проводить терапевтичні сесії, з метою покращення психічного стану пацієнта. Цей процес може включати роботу з емоціями, взаємостосунками та розв'язанням конкретних проблем. Психотерапія може бути короткотерміновою або довготривалою і базується на різних теоретичних підходах, таких як когнітивно-поведінкова терапія, психоаналіз, сімейна терапія та інші.

Зазвичай звертаються люди, які зазнали сильного емоційного стресу, перебувають у стані депресії й тривожності, проживають травматичні події, а також мають проблеми із самооцінкою та самовизначенням.

ПСИХІАТР - це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та управлінні психічними розладами. Він має медичну освіту і може прописувати медикаментозне лікування, вести контроль стану пацієнта та приймати рішення про госпіталізацію.

Психіатри зазвичай займаються більш серйозними психічними станами, такими як емоційними порушеннями, розладами настрою, панічними атаками, фобіями, розладами сну або харчової поведінки, галюцинаціями, шизофренією, біполярним розладом та важкою депресією.

ВАЖЛИВО! На даний час кожен українець може отримати психологічну та психіатричну допомогу безоплатно за Програмою медичних гарантій.

Ви можете обрати собі необхідного спеціаліста або комбінувати їх роботу, задля досягнення найкращих результатів. Адже ваше ментальне здоровʼя, має прямий влив на самопочуття. Бережіть себе.