logo
XS
SM
MD
LG

Тривале та здорове життя

Тривале та здорове життя - це не просто випадковість, а результат наших звичок та поведінки. Це ланцюг свідомих рішень, які ми приймаємо щодня. І зрозуміло, що чим раніше ми зробимо свій вибір на користь здоровʼя, тим краще зробимо для себе. Адже є пряма залежність від того, як швидко ми сформуємо здорові звички - настільки довше ми проживемо своє життя.

 Отож, збережіть собі рекомендації від нас, які 8 звичок можуть допомогти вам прожити довге, здорове й наповнене життя.

- Регулярна фізична активність. Не потрібно втомлювати себе виснажливими тренуваннями, знайдіть той вид спорту, який буде вам приносити задоволення (фітнес, плавання, пробіжка чи просто прогулянка або танці, йога). Рухова активність підтримує здоровʼя серця й судин, нормалізовує рівень цукру, підтримує здорову вагу, а також зміцнює мʼязи й кістки.

- Збалансована харчова поведінка. Здорове харчування зі збалансованою кількістю вживання білків, вуглеводів, жирів та мікроелементів, допоможуть підтримувати оптимальний рівень корисних речовин в організмі.

- Відмовтесь від шкідливих звичок таких, як паління та алкоголь. Адже вони значно підвищують ризик виникнення численних хронічних захворювань та негативно впливають на загальний стан організму.

- Якісний сон. Безсонні ночі, пізнє засинання або ж мала кількість часу на відпочинок, можуть призвести до зниження імунітету, проблем з концентрацією та погіршення загального самопочуття, а також зменшення продукування необхідних гормонів, які мають вагомий вплив на розвиток організму. Памʼятайте, що найкраще засинати до 23:00 і спати протягом 8 годин.

- Піклуйтесь про своє ментальне здоровʼя. Не секрет, що стрес - тихий провокатор багатьох хвороб в організмі. Коли ви щоденно перебуваєте в такому стані, то відбувається поява й загострення великої кількості захворювань. Використовуйте доступні вам методи боротьби із постійним стресом: медитація, молитва, дихальні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, прийом заспокійливих препаратів тощо. Якщо ви помітили, що довгий час відчуваєте стресовий стан і не можете самотужки із ним справитись, запишіться до свого сімейного лікаря, який допоможе вам - надасть рекомендації для зниження тривожності.

- Позитивні соціальні стосунки. Людина не може прожити без якісної комунікації та взаємозвʼязку. Але стан і якість спілкування з оточуючими має великий вплив на психоемоційний стан. Уникайте негативних людей, які викликають у вас неприємні відчуття, обмежте кількість часу з ними, натомість більше перебувайте в оточенні людей, поряд з якими відчуваєте себе в безпеці та комфортно.

- Позитивне мислення. Не секрет, що ваші думки мають прямий вплив на самопочуття. Відстежуйте протягом дня характер ваших думок, спостерігайте за собою. Існує велика кількість технік, які допомагають відстежувати погані думки й припиняти їх. (Про це читайте в нашому наступному дописі, підпишіться на сторінку Сімейна медицина, щоб не пропустити цю інформацію).

- Регулярний медичний огляд. Хворобі краще запобігати або виявити на ранній стадії, аніж лікувати гострий чи хронічний стан. Регулярне відвідання свого лікаря й діагностика базових показників дозволяє контролювати стан здоровʼя протягом року й підтримувати його в належному стані.

Не відкладайте турботу про себе на потім, памʼятайте ви у себе одні, іншого шансу прожити це життя у вас немає. І хоч зараз наша країна проживає дуже складний період, знайте, ми щиро віримо, що цю війну виграємо, але нам ще буде потрібно багато сил, щоб відбудувати державу. Тому бережіть себе заради майбутньої відбудови, ви необхідні Україні сильними й здоровими.