logo
XS
SM
MD
LG

Кавун

Кавун – смачна радість чи нітратна небезпека?

Неможливо уявити літо без соковитого та смачного кавуна. Він чудово освіжає у спекотні дні, містить значну кількість корисних мікроелементів. Проте вживання надмірної кількості цієї ягоди, може призвести до негативних наслідків. Отож, проаналізуймо плюси й мінуси вживання кавуна.

Плюси:

- Гідратація. Кавун на 90% складається з води, тому він чудово втамовує спрагу й підтримує оптимальний рівень вологи.
- Вітаміни та мінерали. Він багатий на вітаміни С і А, які підтримують імунну систему, здоровʼя шкіри та зору. Окрім того, багатий на мінерали, такі як калій, що сприяє нормалізації роботи серцевої та нервової систем.
-Антиоксиданти. Саме вони допомагають захищати клітини організму від пошкоджень, спричинених вільними радикалами, а також знижують ризик захворювань деяких видів раку.
- Низька калорійність. Це відмінний вибір для тих хто на дієті, оскільки він має низьку калорійність.

МІНУСИ:

- Цукор. Попри те, що він натуральний, але його вміст в кавуні може вплинути на рівень глюкози у крові. Людям з цукровим діабетом важливо обмежити вживання цієї ягоди.
-Алергія. У декого може відмічатись алергія на кавун, особливо якщо вже була схожа на інші фрукти.
- Обмеження по здоровʼю. Людям з гіперкалієм, вагітним жінкам, а також тим у кого є камені в нирках, кавун у великих кількостях може нашкодити та призвести до загострення.
-Гази та діарея. За великої кількості споживання, кавун може спричинити перевиділення газів та розлади шлунково-кишкового тракту.
- Пестициди та нітрати. Неорганічно вирощенні кавуни можуть містити велику кількість небезпечних речовин. При надмірному вживанню яких може бути отруєння. Зазвичай підвищений рівень нітратів може бути у недозрілих кавунах. Найбільша кількість нітратів накопичується в мʼякій частині, яка знаходиться біля шкірки й хвостика.

Важливо! Не купуйте надрізані кавуни (половинки та четвертинки), адже так є ризик підхопити бактерійну інфекцію. Яка може розвиватись, якщо кавуни зберігають або надрізають в антисанітарних умовах. Перед вживанням обовʼязково промийте кавун у проточній воді. Зберігайте розрізаний у холодильнику.

Памʼятайте є гарний вислів: «Чого забагато, то є не корисно». Насолоджуйтесь, споживайте та смакуйте кавуни, але не забувайте про відповідальність за своє здоровʼя й самопочуття. Дотримуйтесь міри і тоді ця ягода стане для вас не лише смачним десертом, але й скарбницею корисних вітамінів.