1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, який проходить під гаслом «1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом 35: пам’ятай і зобов’язуйся».
Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону з поширення ВІЛ-інфекції. Згідно зі статистичними даними МОЗ, станом на 1 листопада 2023 року встановлено 158 803 випадків ВІЛ-інфекції та 48 908 випадків СНІДу.
Своєчасна діагностика дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях, що може мінімізувати найгірші наслідки та зменшити подальше розповсюдження ВІЛ-інфекції серед населення.
Наразі існує 2 методи діагностики ВІЛ-інфекції. Це - інструментальні методи, які включають в себе імуноферментний аналіз та швидкі тести. Тривалість процедури тестування не більше 15 хвилин.
Швидкий тест на ВІЛ можна зробити у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Тест безоплатний та покривається у рамках пакета "Первинна медична допомога".
Як повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб, у випадку постійного підвищеного ризику інфікування існує безкоштовна доконтактна профілактика ВІЛ-інфекції, яка також дозволяє запобігти ризику інфікування ВІЛ на ранньому етапі на 99%!
Постконтактна та доконтактна профілактика доступна на базі кабінетів “Довіра” районних закладів охорони здоров’я області , спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу Комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради.
Ефективного способу позбавитися ВІЛ-інфекції немає. Проте його можна попередити. Саме захворювання піддається контролю та при ефективному лікуванні дозволяє нормально й довго жити.
Будьте здорові та бережіть себе!