logo
XS
SM
MD
LG

Головне завдання вітаміну В12 - це транспортування кисню до клітин крові

Вітамін В12, відомий також як кобаламін, є одним з ключових вітамінів, необхідних для здоров'я людини. Він відіграє важливу роль у багатьох фізіологічних процесах тіла, включаючи нормальну роботу нервової системи, утримання здоров'я шкіри, вироблення червоних кров'яних клітин та метаболізм енергії. Дослідження показують, що дефіцит даного вітаміну може призвести до анемії, втрати зору, здатності ходити чи розмовляти, депресії та порушення обміну речовин.

 Головне завдання вітаміну В12 - це транспортування кисню до клітин крові, тим самим підтримуючи їх здоровʼя.

Людський організм не може виробляти даний вітамін самостійно. Він потрапляє до нас із продуктами. Основним його джерелом є тваринний білок - мʼясо, риба, яйця, а також деякі окремі продукти: сухі сніданки, соєве або мигдальне молоко, гриби та норі. Окрім того, він є у вигляді таблеток або полівітамінів. Одразу нагадуємо вам, що самостійно обирати біологічно-активні добавки або вітаміни не рекомендовано, оскільки потребу та дозування може призначити лише лікар після обстеження.

  Добова доза вітаміну В12 залежить від віку, статі та здоровʼя пацієнта. До прикладу здорова людина потребує в середньому 2-3 мкг вітаміну В12. Це банка тунця 50 грамів або 4 яйця. Для вагітних жінок або тих, що годують грудьми - добова норма більша.

Симптоми нестачі вітаміну В12:

  Анемія, слабкість, сонливість, запаморочення.

  Неврологічні прояви: дратівливість, швидка втомлюваність, погіршення памʼяті, оніміння кінцівок.

  Збої у роботі органів травлення: яскраво-червоний гладкий язик, виразки, ерозії, закрепи.

  Випадіння волосся.

  Зниження імунітету.

Рекомендуємо звернутись до сімейного лікаря, якщо вас турбує анемія, захворювання шлунково-кишкового тракту, інші перераховані вище симптоми, а також, якщо ви лікуєте хронічні захворювання або не їсте мʼяса. Після проведення необхідного обстеження та підтвердження дефіциту вітаміну В12, ваш сімейний лікар надасть вам рекомендації або призначить добову дозу вітамінів.