Весняна хандра, чому ви її відчуваєте?
З приходом весни ми часто очікуємо покращення настрою та загального самопочуття, але іноді може статися навпаки.
Люди реагують на зміну погоди по-різному, і новий сезон може впливати на емоційний стан, тому не всім вдається навесні мати гарний настрій.І це абсолютно нормально.
Чому, замість нових сил та позитивного настрою, у вас все навпаки?
Зміна освітлення. Наші добові ритми реагують на збільшення кількості та інтенсивності сонячного світла. Вони впливають на цикли сну та бадьорості, енергію і настрій.
Зміна розпорядку дня. Будь-які зміни, навіть якщо вони приємні, викликають стрес у нашому організмі. І якщо тепле весняне сонечко стимулює вас більше гуляти на свіжому повітрі, то мозок і тіло ще має до цього звикнути й перелаштуватися.
Надмірні очікування. Часто чекаючи потепління, надіємось, що з весною прийде радість та гарний настрій, але - так не стається. Як наслідок, ми стаємо суворішими до себе, шукаємо чому нам не стає краще, втрачаємо енергію та мотивацію.
Що робити?
Важливо розуміти, що ми не можемо контролювати природні явища, такі як зміна погоди або пори року. Але ми можемо подбати про своє ментальне здоровʼя і допомогти собі подолати цей стан.
Налаштуйте свій графік сну.
Більше відпочивайте та робіть ті речі, які вас заспокоюють і розслаблюють (медитуйте, моліться, читайте, гуляйте, займайтесь улюбленими справами: рукоділлям або хобі).
Подбайте про здорове та різноманітне харчування, багате на корисні вітаміни та мікроелементи.
Регулярно займайтесь фізичною активністю.
Спілкуйтесь із близькими, проводьте з ними час й підтримуйте один одного.
Прислухайтесь до себе. Ви не повинні відповідати чужим стандартам або суспільним стереотипам. Ви маєте право мати різний настрій, стан, уподобання й відчувати власні емоції.