logo
XS
SM
MD
LG

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ПАЦІЄНТА ІЗ ХРОНІЧНИМ МІЄЛОЇДНИМ ЛЕЙКОЗОМ

Що таке хронічний мієлоїдний лейкоз (ХМЛ) ?

Це — пухлинний процес, що виникає з клітин — попередників мієлопоезу, проліферація та диференціювання яких спричинює розширення паростків кровотворення, представлених переважно зрілими й проміжними формами. Захворюваність на ХМЛ становить 1–1,5 випадку на 100 000 населення на рік (15–20 % від усіх випадків гемобластозів у дорослих). Хворіють переважно люди середнього віку: пік захворюваності припадає на вік 30–50 років, близько 30 % становлять хворі віком понад 60 років. Чоловіки хворіють дещо частіше за жінок (співвідношення 1 : 1,5).

Як запідозрити хронічний мієлолейкоз?

На ранніх стадіях захворювання дуже часто при нормальному самопочутті виявляються зміни в загальному аналізі крові, зокрема нейтрофільний лейкоцитоз із зсувом до мієлоцитів і промієлоцитів. В розгорнутій стадії, яка є проявом тотальної генералізації пухлинного процесу, наростає загальна слабість, втомлюваність, пітливість, схуднення, підвищення температури тіла, кісткові та суглобові болі, збільшення печінки, які вкладаються в синдром пухлинної інтоксикації. В термінальній стадії метастазування пухлинних клітин призводить до появи метапластичних вогнищ пухлинного росту в печінці, шкірі, кістках, лімфатичних вузлах.

        При появі будь-яких симптомів, найменшій підозрі на захворювання негайно зверніться до свого сімейного лікаря, щоб пройти повне медичне обстеження!

Лікування ХМЛ.

 

Мета лікування – отримання максимального ефекту від терапії при мінімумі побічних явищ та збереженні високої якості життя пацієнтів.

 

Необхідно пам'ятати, що план лікування визначає Ваш лікар з урахуванням групи ризику і загального стану!

 

Що повинен знати пацієнт, який отримує протипухлинну терапію

 

         Що таке хіміотерапія?

          Хіміотерапія – лікування лікарськими засобами, які мають протипухлинну дію, з метою знищення злоякісних пухлинних клітин в організмі. Хіміотерапевтичні препарати впливають на різні фази клітинного циклу, що призводить до загибелі клітин новоутворення. Але, одночасно токсична дія хіміопрепаратів негативно впливає і на здорові органи і тканини організму.

 

         Які ускладнення можуть виникнути під час проведення терапії?

Нудота і блювання, ерозії та виразки у ротовій порожнині, кишкова дисфункція, алопеція (облисіння), слабкість і анемія, геморагічні ускладнення та кровоточивість, пригнічення кровотворення, грипоподібний синдром, приєднання різноманітних інфекцій та інші.

 

При появі цих симптомів обов’язково проконсультуйтеся із своїм лікуючим лікарем або із сімейним лікарем, щоб максимально зменшити ці прояви.

Пам'ятайте, що Ви отримуєте ефективне лікування, здатне повністю знищити пухлинні клітини, а ускладнення, пов’язані з лікуванням, тимчасові. Сучасна медицина досягла значних успіхів в профілактиці і лікуванні більшості важких ускладнень, пов'язаних з небажаною побічною дією протипухлинних лікарських препаратів.

Про всі небажані прояви обов'язково повідомляйте Вашого лікаря!