logo
XS
SM
MD
LG

Захворювання на кашлюк (коклюш)

В Україні стрімко зростає захворювання на кашлюк (коклюш).

Згідно з інформацією поданою Центром громадського здоровʼя України, від початку 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання. Більшість хворих діти дошкільного та шкільного віку.

Основна причина такого стрімкого зростання кількості випадків полягає у збільшенні кількості дітей, яким не було зроблено щеплення від цього захворювання.

 Нагадуємо батькам маленьких пацієнтів, що вакцинація від кашлюку входить до Національної програми імунізації та є безкоштовною.

 Щеплення проводять у 2, 4, 6 та 18 місяців якісними та безпечними вакцинами.

Лікар-педіатр може допомогти спланувати календар щеплень та розповісти, як підготуватись до щеплень.

 Варто зазначити, що кашлюк не обмежується лише дітьми - дорослі також можуть захворіти. Навіть якщо ви перенесли коклюш у дитинстві, імунітет набутий від хвороби, не є пожиттєвий і може зникнути протягом 10 років. Тому вакцинація залишається важливою навіть у дорослому віці. Для цього використовуються спеціальні ацелюлярні вакцини зі зменшеним вмістом антигенів, такі як Бустрикс чи Бустрикс поліо, які можна придбати в аптеці та ввести у сімейного лікаря.

Якщо вас турбує сухий кашель протягом тривалого періоду часу, обовʼязково завітайте до свого сімейного лікаря на діагностику!