МІФ: Вакцина може послабити імунітет.
Правда: Вакцинальні віруси настільки ослаблені, що не можуть впливати на імунітет. Навіть, якщо ви введете одночасно 10 доз вакцини, то на боротьбу з збудниками задається лише 0,1% імунної системи.
МІФ: Не треба робити щеплення проти захворювань, яких в Україні немає.
Правда: Як би нам того не хотілось, проте викорінити повністю вдалось лише одне інфекційне захворювання - віспу. А от всі інші, такі як правець, кашлюк, кір та краснуха, можуть періодично зʼявлятись.
МІФ: Краще перехворіти природнім шляхом, ніж зробити щеплення.
Прада: Звичайно після хвороби у вас зʼявиться імунітет, проте інфекція може викликати важкі ускладнення. До прикладу: поліомієліт - параліч, дифтерія - ураження серця, кір - ураження мозку. Як бачите, ризик ускладнень хвороб значно сильніший, ніж ускладнень після вакцинації.
МІФ: Дітям з хронічними захворюваннями вакцинацію проводити не можна.
Правда: дітям із хронічними захворюваннями потрібно робити щеплення. Адже саме їх імунна система є більш вразливою до інфекцій та ускладнень спричинених хворобою.
МІФ: Дитина, яка на грудному вигодовуванні отримує імунітет від матері, тому вакцинувати її не потрібно.
Правда: грудне вигодовування не може захистит и від усіх інфекційних захворювань.
МІФ: Не можна вакцинуватись під час спалаху хвороби.
Правда: Вакцинуватися під час спалаху не просто можна, а потрібно! Це єдиний надійний спосіб здобути імунітет від інфекційного захворювання. Оскільки під час спалаху значно збільшується ризик зараження.